Nxënësit myslimanë dhe ortodoksë, që ndoqën gjimnazin e jezuitëve në 50 vjerçarin e parë të shkollës (1877-1928)

0
1785
Nxënës muslimanë e ortodoksë në gjimnazin jezuit

Shkolla, Shkodër, 1876

AlbEmigrant, më 07/03/2020

150 nxënës myslimanë dhe 75 nxënës ortodoksë.
Rradhitja emërore sipas radhës së mbiemrave.

Shkolla, ParrucëShkolla, Parrucë

Franceskanët në Shkodër, 1933Franceskanët në Shkodër, 1933

SHKRUAJ NJË PËRGJIGJE

Ju lutem, shkruaj komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaj emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.