7 C
Shkoder, AL
E enjte, 18 Janar 2018.

Gjosho Vasia (…-2013)

Artist i njohur i humorit Shkodran. Vasia është shquar më tepër për bejtet, paroditë dhe kompozimet e tij humoristike e satirike, të cilat i këndon me kitarë... OROSKOPI SI RROSKOPI -- nga Gjosho Vasia DASHI -- 20 MARS -- 19 PRILL Po ndigjo...
| Humori | U lind në vitin 1939 në Shkodër. Ka punuar disa vite mekanik në fabrikën e cigareve në Shkodër. Ka mharuar Institutin e Lartë Pedagogjik të Shkodrës (Dega Gjuhë-Letërsi). Për 35 vjet është aktivizuar me estraden e...

TË PREFERUARA

REKLAMA

- Reklama -

POSTIME POPULLORE

SOCIALE

0TifozPëlqim
159NdjekësNdjek
4AbonentëAbonohu