4 C
Shkoder, AL
E shtunë, 24 Shkurt 2018.

Muzikë shkodrane

Muzika tradicionale shkodrane Muzika tradicionale shkodrane, e ashtuquajtura muzikë popullore, është mjaft e njohur në Shqipëri. Rreth muzikës: Frederik Ndoci Zef Çoba Vdekja e Prenk Jakovës AL - Krijimi i këngëve për heronjtë, burrat e zotë dhe gratë e bukura, si dhe kompozimi i këngëve...

Zef Çoba (1951)

Ka lindur në Shkodër më 17 korrik 1951, në një familje të vjetër qytetare. Pasioni i tij për muzikën ka filluar që në moshë të njomë, ku dallohet si instrumentist dhe kompozitor në festivalet e fëmijëve që zhvilloheshin në...

TË PREFERUARA

REKLAMA

- Reklama -

POSTIME POPULLORE

Gjosho Vasia (…-2013)

Alpet e Shkodrës

Gruda

Foto Galeri (II)

Fototeka Marubi (I)

SOCIALE

0TifozPëlqim
158NdjekësNdjek
4AbonentëAbonohu