19 C
Shkoder, AL
E shtunë, 23 Shtator 2017.

Muzikë shkodrane

Traditional music of Shkodra Muzika tradicionale shkodrane, e ashtuquajtura muzikë popullore, është mjaft e njohur në Shqipëri. Rreth muzikës: Frederik Ndoci Zef Çoba Vdekja e Prenk Jakovës AL - Krijimi i këngëve për heronjtë, burrat e zotë dhe gratë e bukura, si dhe kompozimi i këngëve...

Zef Çoba (1951)

Ka lindur në Shkodër më 17 korrik 1951, në një familje të vjetër qytetare. Pasioni i tij për muzikën ka filluar që në moshë të njomë, ku dallohet si instrumentist dhe kompozitor në festivalet e fëmijëve që zhvilloheshin në...
- Advertisement -

POPULAR POSTS

MY FAVORITES

I'M SOCIAL

0TifozaPëlqe
10,060NdjekësNdjek
64,761NdjekësNdjek
14,880AbonentëAbonohu