Lajme nga Shkodra Arkivi i lajmeve. Lajme të freskëta nga Qarku i Shkodrës, me aq mundësi sa kemi. Për më tepër, refero lidhjet djathtas dhe gjeni lajmet e ditës, përveç gazetave shqiptare on-line. Arkivi i lajmeve 2003 | 2004 2005...
Kronikë e një fenomeni shoqëror që vazhdon të hapë plagë të mëdhaja në shoqërinë shqiptare. Këtu përmblidhen disa artikuj që bëjnë fjalë për vazhdimësinë e vetgjyqësisë në Shqipëri, sidomos në veri, të cilat paraqesin në të njëjtën kohë mosfunksionimin...
Letërsia shkodrane Letërsia shqiptare trashëgon një fond të pasur vlerash nga krijuesit shkodranë. Që nga koha e Marin Barletit, në Rilindjen Kombëtare e deri pas Luftës së Dytë Botërore... -- përgatitur nga Albana Mëlyshi DY FJALË Para disa muajsh do të keni...

Bashkia Malësi e Madhe, me qendër në Koplik është një bashki që u krijua në vitin 2015, dhe si kryetar të parë të saj ka z. Tonin Marinaj. Bashkia Malësi e Madhe StemaBashkia INFO: http://bashkiamalesiemadhe.gov.al/ FB Page: https://www.facebook.com/Bashkia-Malesi-e-Madhe-1559846514316759/
Historia e panjohur e familjes së vjetër shkodrane Saraçi, ku pinjollët e saj pasi ishin diplomuar në universitetet e Vjenës, përfunduan në burgjet e regjimit komunist të Enver Hoxhës -- nga Dashnor Kaloçi Një nga ato familje të njohura intelektualre shkodrane,...
- Reklama -

POSTIMET POPULLORE

MEDIAT SOCIALE

3,297TifozaPëlqe
0NdjekësNdjek
156NdjekësNdjek
3AbonentëAbonohu