Artist i njohur i humorit Shkodran. Vasija është shquar më tepër për bejtet, paroditë dhe kompozimet e tij humoristike e satirike, të cilat i këndon me kitarë... OROSKOPI SI RROSKOPI -- nga Gjosho Vasija DASHI -- 20 MARS -- 19 PRILL Po ndigjo...
| Humori | U lind në vitin 1939 në Shkodër. Ka punuar disa vite mekanik në fabrikën e cigareve në Shkodër. Ka mharuar Institutin e Lartë Pedagogjik të Shkodrës (Dega Gjuhë-Letërsi). Për 35 vjet është aktivizuar me estraden e...
- Reklama -

MEDIAT SOCIALE

3,313TifozaPëlqe
0NdjekësNdjek
161NdjekësNdjek
3AbonentëAbonohu