19 C
Shkoder, AL
E shtunë, 23 Shtator 2017.

Gjosho Vasija (…-2013)

Artist i njohur i humorit Shkodran. Vasija është shquar më tepër për bejtet, paroditë dhe kompozimet e tij humoristike e satirike, të cilat i këndon me kitarë... OROSKOPI SI RROSKOPI -- nga Gjosho Vasija DASHI -- 20 MARS -- 19 PRILL Po ndigjo...
| Humori | U lind në vitin 1939 në Shkodër. Ka punuar disa vite mekanik në fabrikën e cigareve në Shkodër. Ka mharuar Institutin e Lartë Pedagogjik të Shkodrës (Dega Gjuhë-Letërsi). Për 35 vjet është aktivizuar me estraden e...
- Advertisement -

POPULAR POSTS

MY FAVORITES

I'M SOCIAL

0TifozaPëlqe
10,060NdjekësNdjek
64,761NdjekësNdjek
14,880AbonentëAbonohu